تحقيقات شير مادر

در ارتباط با اهميت شير مادر علاوه بر اينكه يك روز دنيا به روز جهاني شير مادر نسبت داده ميشود ، كتابهاي مرجع زيادي براي شير مادر در دنيا نوشته شده و عليرغم تحقيقات زياد هنوز اذعان دنيا مبني بر اين است كه عليرغم گستردگي تحقيقات و ارائه كتب متعدد هنوز بشر به جزء كوچكي از فوايد شيرمادر دست نيافته است . لذا همانطور كه در قرآن كريم ذكر شده يك كودك تا پايان دو سال بايد از شير مادر تغذيه شود.

 
   

خبرنامه 10


مركز تحقيقات نوزادان>خبرنامه شماره 10

 
      نوزادان      سال سوم/ شماره 10/ تابستان 1388
             خبرنامه مرکز تحقيقات
سخن نخست
خداوند بزرگ و منان را سپاسگزاريم که فرصت ديگري به ما و همکاران عطا فرمود تا خبرنامه ديگري را با خبرهاي خوب خدمت شما خوانندگان محترم ارائه نمائيم. اولين خبر که مايه افتخار همکاران مرکز تحقيقات نوزادان است ، تائيد قطعي مرکز تحقيقات نوزادان توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي به عنوان اولين مرکز تحقيقات نوزادان در ايران مي باشد. و بايد متذکر شد که اين مرکز به عنوان اولين مرکز تحقيقات باليني دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد مي باشد که مورد تائيد قطعي وزارت علوم بهداشت و درمان و آموزش پزشکي قرار گرفته است.
تاسيس، ادامه کار و تائيد قطعي اين مرکز قطعاً با تلاش اساتيد جوان ، راهنمائي اساتيد پيشکسوت مرکز تحقيقات ، همراهي اساتيد گروه اطفال دانشگاه و همکاري صميمانه مسئولين محترم دانشگاه علوم پزشکي ميسر شد که جا دارد از تمامي عزيزان که در اين راه همکاري و راهنمائي نموده تشکر و قدرداني نمائيم و در ادامه راه باز هم دست هاي شما همکاران را به گرمي مي فشاريم تا باز هم تنها نباشيم.
همچنين در سال جاري آقاي دکتر غلامحسين فيروزي فلوي فوق تخصصي نوزادان حايز رتبه اول کشوري بورد فوق تخصصي نوزادان شده است که ضمن تبريک به نامبرده به تمامي اساتيد گروه نوزادان تبريک و خسته نباشيد عرض مي نمائيم و آرزوي موفقيت هاي بيشتر همکاران محترم نوزادان را دارم.
سردبير: دکتر احمدشاه فرهت
 
تصويب نهايي اولين مرکز تحقيقات نوزادان کشور                                                                
دکتر اشرف محمدزاده
مرکز تحقيقات نوزادان که در ارديبهشت سال 1385 با اهداف تسهيل، نظام دار نمودن و اجراي طرح هاي تحقيقاتي نوزادان، توسعه بخش هاي زير مجموعه مرکز تحقيقات نوزادان دانشگاه علوم پزشکي مشهد، اولويت بندي تحقيقات نوزادان بر مبناي نيازسنجي، ترغيب و توانمند سازي محققين در جهت اجراي طرح هاي تحقيقاتي نوزادان و جلب همکاري و تداوم آن با بخش صنعت به منظور کمک به برآوردن نياز هاي پژوهشي مرکز تحقيقات نوزادان مورد موافقت اصولي وزارتخانه قرار گرفته بود.
در پرتوي عنايت الهي و تلاش مستمر اعضاي مرکز تحقيقات و همکاران مسئولين محترم دانشگاه علوم پزشکي مشهد اين مرکز، به عنوان اولين مرکز تحقيقات نوزادان کشور و اولين مرکز تحقيقات باليني دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد در تاريخ 16/3/88 مورد تصويب نهائي وزارتخانه قرار گرفت.
 
 
در اين شماره مي خوانيد
 
* سخن نخست ............................1
* تصويب نهايي اولين مرکز تحقيقات نوزادان   کشور .... 1
* غربالگري هيپرپلازي مادرزادي آدرنال.....2
* PCR اوليه همگاني در صورتي که قبل از شروع آنتي بيوتيک انجام شود ...........3
* خطر کانسر بين کودکان با وزن تولد پايين.3
* استفاده آنته ناتال از سولفات منيزيم براي پيشگيري از فلج مغزي در نوزادان ............. 4
* آيا ايبوبروفن هيپربيلي روبينمي نوزادي را افزايش مي دهد؟ .............................. 4
 
 
 
 
 
 
 
خبرنامه مرکز تحقيقات نوزادان
سال سوم-شماره 10-تابستان 1388
 
 
 

صفحه: 1 >2 >3 > 4

دستاوردهاي مركز

IMAGE
انتشار مقاله در ژورنال‎هاي علمي پژوهشي سطح Index Medicus, Pubmed, Medline
سه شنبه, 20 شهریور 1397
         1.       دكتر محمدزاده، دكتر فرهت، دكتر... ادامه مطلب...
IMAGE
انتشار مقاله در ژورنال‎هاي علمي پژوهشي سطح ISI
سه شنبه, 20 شهریور 1397
    1.  دكتر سعيدي،دكتر قهرماني، دكتر معموري،دكتر... ادامه مطلب...
IMAGE
تألیف کتاب
سه شنبه, 20 شهریور 1397
         دكتر رضا سعيدي، دكتر غلامعلي معموري، دكتر اشرف... ادامه مطلب...